۲۶۸ مطلب توسط «رهپویان ولایت» ثبت شده است

  • محورهای اساسی مبارزات سیاسی حضرت زهرا علیها السلام

   محورهای اساسی مبارزات سیاسی حضرت زهرا علیها السلام

   پس از رحلت نبی اکرم صلی الله علیه و آله، امیرالمؤمنین علیه السلام سیاست سکوت اعتراض آمیز و در عین حال توام با همکاری حساب شده با خلفا را به عنوان بهترین راه نجات امت اسلامی از هلاکت و گمراهی برگزید . دلیل این امر را در موارد زیر می توان یافت:

   1- مردم به دلیل تعصبات قومی حاضر نبودند بار دیگر فردی از بنی هاشم حاکمیت را به دست گیرد . چنان که نقل شده است، عمر به ابن عباس گفت: قریش مایل نبودند نبوت و خلافت تواما در خاندان شما (بنی هاشم) جمع شود . (1)
   2- برخی از مردم روی شخص علی علیه السلام حساسیت خاصی داشتند، چراکه آن حضرت در خلال جنگ های صدر اسلام، بسیاری از سران قریش را به هلاکت رسانده بود، از این رو کینه ای عمیق از ایشان به دل گرفتند . در دعای ندبه کینه های جنگ های بدر و حنین به عنوان یکی از علل دشمنی برخی مردم با امیر المؤمنین علیه السلام مطرح شده است .

  • امام آمد

   امام آمد

   12بهمن انقلاب اسلامی

   12  بهمن 1357سالروز ورود امام خمینی (ره)بعد از تبعید 15 ساله به ایران بود.

   ورود سید روح الله خمینی همان کشتی نجات ایرانیان از ظلم و جور حکومت ظلم ستیز پهلوی...

   طبق بیانات مقام معظم رهبری: "تا قبل از انقلاب اسلامی در ایران نظام اسلامی وجود نداشت و رابطه ی پادشاهان با مردم رابطه ی غالب و مغلوب و سلطان و رعیت بود و پادشاهان احساس میکردند فاتحینی هستند که بر مردم غلبه یافته اند.ولی حضرت امام (ره) این سلسله معیوب را قظع کردند و نقطه ی عطفی در تاریخ ایران بوجود آوردند."

   امام بعد از پانزده سال دوری از وطن ساعت سه و سی دقیقه از توفل لوشاتو بعد از خداحافظی از مردم پاریس به سمت ایران حرکت کردند.

   امام (ره) در هواپیمایی قرار گرفتند که دویست نفر در آن حضور داشتند.پنجاه نفر از آشنایان آن حضرت وصدوپنجاه خبرنگار....

  • پیاده روی ده فجر

   پیاده روی ده فجر

   به گزارش خبرنگاری رهپویان ولایت جمع از اهالی محترم منطقه به مناسبت دهه فجر وبا همکاری پایگاه کوثر خواهران نصیرآباد دیروز عصر مورخ  12بهمن ماه1395 پیاده روی خود را از روستا به سمت امامزاده چهل تن واقع در روستای نصرت اباد از توابع فرگ اغاز کردند.

  • جشن بزرگ سالروز ازدواج حضرت علی علیه السلام

   جشن بزرگ سالروز ازدواج حضرت علی علیه السلام

   جشن بزرگ سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت زهراء علیهما السلام جمعه  شب ساعت20:30 مهدیه بزرگ فورگ

   سخنران حجت الاسلام بذرافکن از لارستان

   مولودی خوانی:کربلاییان:مهدی خدادوست از شیراز و مهدی رحیم پور

   با اجرای مجری توانمند عبدالله جوانمهر از داراب

  • جشن خیابانی

   جشن خیابانی

   جشن بزرگ خیابانی میلاد امام رضا علیه السلام  همراه با برنامه های شاد و متنوع یک شنبه شب ساعت 21خیابان امام رضا علیه السلام (جلوی منزل محمود یار احمدی)شهر دوبرجی 

  • لعنة الله علی القوم الظالمین

   لعنة الله علی القوم الظالمین

   در آخرین قسمت از آیات مربوط به سرگذشت قوم «عاد» و پیامبرشان «هود»، به مجازات دردناک این سرکشان اشاره کرده، نخست مى گوید:
   «هنگامى که فرمان ما دائر به مجازاتشان فرا رسید، هود و کسانى را که با او ایمان آورده بودند، به خاطر رحمت و لطف خاصى که به آنان داشتیم رهائى بخشیدیم» (وَ لَمّا جاءَ أَمْرُنا نَجَّیْنا هُوداً وَ الَّذینَ آمَنُوا مَعَهُ بِرَحْمَة مِنّا).

  • سبحانک اللهم و بحمدک

   سبحانک اللهم و بحمدک

   پس از ازلال شیطان که نتیجه اش هبوط آدم به زمین شد و پس از آن که آدم به لغزش خود پى برد و در پى جبران بر آمد کلماتى را براى این توبه و جبران، از پرودگارش دریافت و با آن کلمات، در درگاه خدا توبه کرد و خداوند نیز توبه اش را پذیرفت ؛ زیرا او تواب و رحیم است.

   مراد از تلقى کلمات در جمله فتلقى این است که آدم آگاهانه و با شوق و رغبت و براى اخذ کلمات به عنوان عمل و طاعت، به استقبال کلمات و معارف رفت ؛ چنان که شاید مقصود از آن، فراگیرى تفصیلى اسمایى باشد که در جریان تعلیم اسماء و علم ادم الاسماء به نحو اجمال به حضرت آدم علیه السلام تعلیم شد.

  • ما هم دعا کنیم...

   ما هم دعا کنیم...

   نکته ها
   از عبارت «لاتعجل بالقرآن»(123) به‏دست مى‏آید که پیامبراکرم‏صلى الله علیه وآله مجموعه آیات قرآن را مى‏دانسته و آن را پیش‏خوانى مى‏کرده است واین خود دلیل روشنى است بر آنکه قرآن مجید دو بار بر پیامبر نازل شده است، یکبار به صورت دفعى و بار دیگر به شکل تدریجى و آنچه را پیامبر در نزول دفعى در شب قدر دریافت کرده بوده، در هنگام نزول تدریجى، قبل از وحى مى‏خوانده است.(124)
   میان شتابزدگى و عجله از یک طرف و سرعت و سبقت که در قرآن با عباراتِ «سارعوا»(125)، «سابقوا»(126) مورد ستایش و دستور قرار گرفته از طرف دیگر، تفاوت و اختلاف اساسى وجود دارد. حُسن سرعت و سبقت در جایى است که تمام مسائل محاسبه و تنظیم شده باشد، لذا نباید فرصت و وقت را از دست داد، ولى شتابزدگى و عجله در جایى است که هنوز موعد انجام نرسیده و یا نیاز به تکمیل و بررسى است، از این روى مى‏بایست درنگ کرد.

  • ای پیامبر...

   ای پیامبر...

   در تفسیر نورالثقلین، تفسیرهایی از آیه انک لعلی خلق عظیم شده است .از جمله از اصول کافی نقل می کند که امام صادق(ع) فرمود: انّ الله عزّوجلّ ادّب نبیّه علی محبته، فقال: و انّک لعلی خلق عظیم.

   در روایتی دیگر نیز فرمود: انّ الله عزّوجلّ ادّب نبیّه فأحسن ادبه، فلما اکمل له الادب قال انک لعلی خلق عظیم (حدیث،14)

   در تفاسیر دیگر از این تفسیر ذیل آیه شریفه، آمده است: مراد هوالاسلام و یا خلق عظیم مراد از آن، دین عظیم است. (حدیث22)

   و در حدیث دیگر آمده السخاء و حسن الخلق (حدیث،23)(19)

  • نماز بخوان و پروانه شو

   نماز بخوان و پروانه شو

   این آقا چرا اینقدر داد می‏زند؟! چه می‏گوید؟
   داد نمی‏زند: اذان می‏گوید. یعنی به همه خبر می‏دهد که وقت نماز است. بیا با هم به مسجد برویم. اول نماز بخوانیم و بعد به خرید برویم.

  • همه ما در حال مرگ هستیم

   همه ما در حال مرگ هستیم

   حالا که بنا است این ملک وجود ما خراب بشود این چهار صباح که آدمی هست از آن استفاده کند. حالا که ما می بینیم عمر در مسیر فنا دارد حرکت می کند، پس چه بهتر که این عمر را در راهی به کار بیاندازیم که وقتی وارداتی نداشتیم لااقل آنجا ما را ندامت کمتری بگیرد.

   عقیق: جلسه هفتگی درس اخلاق با سخنرانی حجت الاسلام شیخ عباس اخوان در حوزه علمیه حضرت ابوطالب (ع) برگزار شد.

   دز ادامه گزیده ای از سخنان استاد اخوان را بخوانید:

  • صلوات

   صلوات

   احادیثی زیبا درباره برکات صلوات
   امیرالمومنین علیه السلام فرمودند:
   صلوات فرستادن بر پیامبر صلى الله علیه وآله گناهان را از بین مى برد، بهتر از نابود کردن آب آتش را. سلام کردن بر پیامبر صلى الله علیه و آله برتر از آزاد کردن چند برده است.

   دوست داشتن رسول خدا صلى الله علیه و آله برتر از فدا کردن جانهاست . یا فرمودند: برتر از شمشیر زدن در راه خداست.
   ثواب الاعمال ، ص